Marek Hejda se vrací zpět do SK Rakovník

 Přínášíme exkluzivní rozhovor s 25 letým Markem Hejdou, který se po velmi pestré kariérní cestě vrací zpět do klubu, kde začínal. Marek cestou přes SK Kladno prošel zvučnými kluby, kterými jsou Viktorka Plzeň, FK Teplice. Okusil juniorskou ligu a také již působil v ČFL a to v dresu Baníku Most, Domažlic nebo naposledy Králova Dvora.

MARKU VÍTEJ!!!

 1) Jaká byla vlastně tvá fotbalová cesta po odchodu z mládeže SK Rakovník v roce 2006?

 Nejprve jsem šel do klubu SK Kladno, kde jsem působil zhruba 3 roky. Posléze vedli mé kroky do FK Baník Most, kde jsme hráli nejvyšší dorostenckou ligu, to byl hlavní důvod, proč jsem tam šel. Po ukončení dorosteneckého věku mé další kroky vedly do juniorky Teplic, kde jsem působil rok a přes Teplice vedla má cesta do Viktorky Plzeň, kde jsem byl rovněž sezónu. Následoval návrat do Mostu, který hrál v té době ČFL. Po sezoně jsem se vrátil zpátky do Plzně, ale po několika týdnech jsem šel do Domažlic, kde jsem byl dvě sezóny. Poslední mojí štací byl Králův dvůr, ve kterém jsem strávil minulou sezónu.


 

2) Jaké z tvých předešlých působení bereš jako nejvydařenější?

Jako nejvydařenější určitě považuji roky strávené v Domažlicích, kde se hodně dařilo týmu a střelecky i mně. Hráli jsme pohledný fotbal a v poháru hráli třeba proti Dukle nebo Mladé Boleslavi. Jednoznačně nejvíc mi však dalo působení ve Viktorce Plzeň......


 

3) Mohl bys přiblížit čtenářům, jaké to je působit v klubech jako je Viktorie Plzeň nebo Teplice?

V Teplicích to bylo super, nicméně s Viktorkou se to nedá srovnávat, tam je vše na úplně jiný úrovni - veškerý komfort. Navíc jsem chodil často trénovat s A týmem, což mi dávalo úplně nejvíc. Trénovat s hráčema jako je Limberský, Horváth atd. - to dá člověku úplně nejvíc a je to super zkušenost na celý život.


 

4) Co tě vedlo k tomu, že jsi kývnul na nabídku SK Rakovník? 

Důležitým faktorem pro mě bylo to, že se klub vrátil do ČFL a tím mohu hrát tuto soutěž ve svém rodném městě, mateřském klubu. Dalším důvodem bylo to, že mě fotbal v Králově Dvoře již nenaplňoval tak, jak bych si představoval a za třetí, že chci pomoci klubu, klukům a lidem, co se o fotbal v Rakovníku zajímají, aby se tu hrála soutěž, která do našeho města patří - minimálně ČFL.


 

5) Na co nejvíce u nás těšíš? 

Těším se jednoznačně nejvíc na to, že budu hrát fotbal pro lidi, které znám a kteří znají mě. Hodně si od působení v SK Rakovník slibuji. Doufám, že si již v prvním kole proti Viktorce Plzeň B najde cestu na stadion co nejvíce lidí.