Benfica deklasována Hřebčí

 Diváci, kteří si našli cestu na zápas SK Rakovník s myšlenkou, že soupeř bude absolutně jinde než domácí béčko, nebyli na omylu. Domácí rezerva utrpěla dvanáctigólový debakl.... 

Vstup do prvního poločasu byl až k neuvěření, domácích hráčů bylo plné hřiště a prvních dvacet minut diktovali tempo zápasu. Dostávali se do velmi dobrých náznaků slibných šancí, myšleno sérií standardních situacích nebo dělovce Faigla, či vyložené šanci Honzy Konopáska. Jenže po slíbené přestávce na pití, úřadovali hosté, když se po dvaceti minutách dostali na polovinu domácích a během patnácti minut jim nasázeli 4 branky. Hlavním úskalím byli standardní situace. Do poločasu pak přidali další dva góly. 

Druhý poločas byl ve znamení úsilí domácích, ale to bylo bezradné. Manko, z fyzického hlediska, bylo znát a hosté přidávali jeden gól za druhým. A konečný stav byl krutých 0:12. 

Hosté víceméně proměnili všechny šance, které měli. Nutno zmínit, že 8 gólů padlo po standardních situacích. Je důležité zmínit, že náš tým nastoupil ve složení z hráčů B týmu a dorostu a v sezoně se počítá, že hráči z širšího kádru A týmu budou hrát důkladnou roli, přinejmenším, v setrvání v I.A třídě. Pro některé hráče z B týmu to lze brát jako varovný vykřičník v tom smyslu, že bez tréninkové fáze fungovat nejde.

Ohlas asistenta trenéra Petra Kýzla: 

Je mně bohužel jasné, že pro většinu lidí na okrese je toto výsledek, za kterým budou vidět všechno špatné, ale já věřim v to, že všem vytřeme zrak. Zvládneme vstup do sezony, a že tento zápas bude přesně tím pomyslým impulsem pro naše mužstvo. Vstup do utkání byl, nešetřím slovy, fantastický. Bohužel fyzická kondice sehrála svoji roli. Za našimi hráči stojím a věřím, že sezónu zvládneme. A ty přející potěšíme a ty nepřející... pořádně naštveme tím, že jsme to zvládli. Co nám zápas ukázal? V sestavě se objevil Jan Sláma, který již v mládeži na SK působil, a od něhož si hodně slibujeme. Je jasné, že může znít zvláštně, že chci někoho vyzdvihovat výkonem, ale Honza nezklamal... ba naopak byl naším nejlepším hráčem na hřišti. Mnoho si od něj slibujeme a jsme rádi, že jsme ho mohli přivítat u nás na SK.